© Pinserit ry

Erikoisnäyttelyt 2010


Porvoo, SSPK:n Pääerikoisnäyttely
12.6.2010
Tuomari: Patric Ragnarson, Ruotsi
Pennut 5-7 kk nartut:
1 Sawonmuan Aromikas Armi
om. Kosonen Essi & Rauha Eeva

Urokset junioriluokka:
ERI 1 ROP-JUN Dogiwogin Nexu
om. Piironen Essi

EH 2 Clefell's Philemon
om. Åhls Timo & Taija
EH 3
Feliks Kalong
om. Siika-aho Jouni
H
Clefell's Pegasos
om. Suhonen Niina & Lindqvist Christer
H
Sini-Minin Mafioso
om. Lilja Dora
H
Sini-Minin Martini
om. Rasi Emilia


Urokset nuortenluokka:

ERI 1 PU 3 SERT
PMJV-09 Legacy's Midas Touch For Clefell's
om. Suhonen Niina & Vianto Ulla & Jari

EVA
JV-09 Fundora's Harald
om. Lennes Hanna & Kuokkanen Risto


Urokset avoin luokka:

ERI 1 VASERT
Windläufer Weise Waltzer
om. Lehtonen Liisa & Kallio Matti
EH 2
Aappo
om. Rouvinen Henna & Saari Minna
EH 3
Yarracitta Kauheenkomee
om. Alho Inari & Pertti
H
Hotbobber's Armando Diego
om. Menna Martina


Urokset valioluokka:

ERI 1 PU 1 ROP BIS-IV
C.I.B. & Pohj & Fi & Se & No & Ee & Lt & Sl Mva Eujv-06 V-07 MV-09 Ceriinan Ivar
om. Nikkonen Anja & Asikainen Marika

ERI 2 PU 2
Fi & Ee Mva BaltV-09 Clefell's Osiris
om. Salokangas Regina
ERI 3
Fi & Lt Mva Ceriinan Moderato
om. Karf Anna-Maria & Martonen Tom
ERI 4
Fi Mva Ceriinan Gilbert
om. Ylätalo Susanna
ERI
C.I.B. & Fi & Ee & Lv & Sk Mva V-08-09 Ceriinan Lorenz
om. Starck Marika & Ilkka
EH
Fi Mva Ceriinan Navarro
om. Mustanoja Eveliina & Kumanto Eero


Urokset veteraaniluokka:
ERI 1 PU 4 ROP-VET
C.I.B. & Fi & Ee & Se Mva BaltV-02 EeV-03 FinnSg Clefell’s Gentleman
om. Kankkunen Auvo

ERI 2
Fi Mva Ceriinan Caruso DW
om. Asikainen Marika
EH
Fi Mva Waldweg Millenium
om. Lehtonen Saana & Tuhkasaari Harri


Nartut junioriluokka:
ERI 1 VASERT VSP-JUN
Dogiwogin Nasla
om. Huttunen Mari & Vitikainen Auli

ERI 2
Yade vom Unteren Niederrhein
om. Turakainen Hannele & Talvio Hanna
EH 3
Rivendells London Lime
om. Lehtosaari Tuija & Suhonen Niina
EH 4
Pisadon Chanel
om. Oikarainen Hanna
H
Afrodite
om. Montonen Minna


Nartut nuortenluokka:

H
Xitamiz Vezpera Violette
om. Nyman Berit & Pihlava Marianne


Nartut avoin luokka:
ERI 1 PN 2 SERT
JV-08 Hotbobber's Abby Flowergirl
om. Talvio Hanna
H
Rivendells Inspiration
om. Railio Jonna

Nartut valioluokka:
ERI 1 PN 1 VSP
Fi Mva Ceriinan Negrita
om. Nikkonen Anja

ERI 2 PN 3
Fi Mva Yarracitta Loistolyyli
om. Luostarinen Niina & Porenne Pirjo
ERI 3 PN 4
Fi & No & Ee Mva BaltW-09 FinnSg Clefell's Olympia
om. Suhonen Niina & Jantunen Tiia
ERI 4
Fi Mva Ceriinan Malaya
om. Hautamäki Marjo
ERI
Fi Mva Dogiwogin Dear Diva
om. Montonen Minna
ERI
Fi & Lt & No Mva V-09 LtV-10 Yarracitta Kaneliprinsessa
om. Mäkinen Marjo & Merja & Porenne Pirjo


Kasvattajaluokka:
1 KP ROP-KASV Kennel Ceriinan
om. Nikkonen Anja

2 KP
Kennel Clefell's
om. Suhonen Niina



Tammela, Pinsereiden Erikoisnäyttely
31.7.2010
Tuomari: Hilkka Salohalla
Pennut 5-7 kk urokset:
1 KP ROP-PENTU Fundora's Ismael
om. Heinonen Hanna & Kulmanen Markus

Pennut 5-7 kk nartut:
1 KP VSP-PENTU Fundora's Ilsebill
om. Petäjistö Merja

2 KP Megamagee Rhea Rhodanthe
om. Lehtonen Liisa & Lehikoinen Suvi & Teemu
Urokset junioriluokka:

ERI 1
Clefell's Philemon
om. Åhs Taija & Timo
EVA
Clefell's Pegasos
om. Suhonen Niina & Lindqvist Christer
EVA
Feliks Kalong
om. Siika-aho Jouni


Urokset nuortenluokka:

ERI 1 pu 4 SERT
PMJV-09 Legacy's Midas Touch For Clefell's
om. Suhonen Niina & Vianto Ulla & Jari

ERI 2 VASERT
JV-09 Fundora's Harald
om. Lennes Hanna & Kuokkanen Risto
H
Xitamiz Volcano
om. Hassinen Hanna


Urokset avoin luokka:
EH 1
Windläufer Weise Waltzer
om. Lehtonen Liisa & Kallio Matti
Urokset valioluokka:
ERI 1 PU 1 ROP
Fi & Ee Mva BaltV-09 Clefell's Osiris
om. Salokangas Regina

ERI 2 PU 2
C.I.B. & Pohj & Fi & Se & No & Ee & Lt & Sl Mva Eujv-06 V-07 MV-09 Ceriinan Ivar
om. Nikkonen Anja & Asikainen Marika
EH 3
Fi Mva Ceriinan Navarro
om. Mustanoja Eveliina & Kumanto Eero


Urokset veteraaniluokka:
ERI 1 PU 3 ROP-VET C.I.B. & Fi & Ee & Se Mva BaltV-02 EeV-03 FinnSg Clefell’s Gentleman
om. Kankkunen Auvo

Nartut junioriluokka:

EH 1
Sini-Minin Mocca
om. Ojala Sanna & Linda
EH 2
Clefell's Precious
om. Suhonen Niina & Välimäki Tatjaana
EH 3
Rivendells London Lime
om. Suhonen Niina & Lehtosaari Tuija


Nartut nuortenluokka:

H
Pisadon Chanel
om. Oikarainen Hanna


Nartut avoin luokka:
ERI 1 PN 3 SERT
Yarracitta Koristeellinen
om. Porenne Pirjo

EH 2
Xitamiz Vezpera Violette
om. Nyman Berit & Pihlava Marianne
EH 3
Pinjoy Beatrix
om. Vapola Terhi


Nartut valioluokka:
ERI 1 PN 1 VSP
Fi & No & Se & Lt Mva V-09 LtV-10 Yarracitta Kaneliprinsessa
om. Porenne Pirjo & Mäkinen Marjo & Merja

ERI 2 PN 2
Fi Mva Ceriinan Negrita
om. Nikkonen Anja
ERI 3 PN 4
Fi Mva Pinjoy Basilica
om. Verkamo Laura
ERI 4
Fi & Ee & No Mva BaltV-09 Clefell's Olympia
om. Suhonen Niina & Jantunen Tiia
ERI Fi Mva Of Leijliden Ophelia
om. Verkamo Laura
ERI Fi Mva Yarracitta Loistolyyli
om. Porenne Pirjo & Luostarinen Niina
EH Fi Mva Yarracitta Ketschuppibaby
om. Porenne Pirjo & Partanen Niina
Nartut veteraaniluokka:
ERI 1 VSP-VET C.I.B Fi & Se & No Mva V-05 PmV-09 Ceriinan Adele
om. Jansson Tuula

ERI 2
Fi Mva Of Leijliden Izellah
om. Verkamo Laura


Kasvattajaluokka:

1 KP ROP-KASV
Kennel Yarracitta
om. Porenne Pirjo

2 KP
Kennel Clefell's
om. Suhonen Niina




Lappeenranta, SSPK:n 2. Erikoisnäyttely
2.10.2010
Tuomari: Irina Poletaeva


Tulokset puuttuu! (lisätään kun ne löytyy jostain/joltain)





top

Copyright © Pinserit ry | www.pinserit.fi